12 czerwca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Chyba każdy szczerze przyzna, że Wrocław najbardziej popularny jest dzięki swojemu ogrodowi zoologicznemu, które jest jedną z lepszych atrakcji w całej Polsce. Niemal każdy był w tym miejscu, a jeśli nie, to powinien to szybko nadrobić, bo zwierzęta nie będą czekały lata na nasze przybycie.

Jednak naszą wycieczkę zaplanujmy od początku. Skoro nie jesteśmy z Wrocławia, to warto przyjechać tam na dłużej. Zoo to nie jedyna atrakcja warta zobaczenia, więc warto przemyśleć, co jeszcze moglibyśmy odwiedzić. Zróbmy sobie listę i rozłóżmy atrakcje na poszczególne dni, dzięki temu nie będziemy mieli natłoku rzeczy na jeden dzień. Poza tym, jak nam tego wyjdzie na dużo, to możemy przyjechać za parę lat znów do Wrocławia i zostać na kolejny tydzień w tym pięknym mieście.

W każdym razie listę atrakcji już mamy. Teraz czas na wybranie noclegu. Oczywiście musi być to dobre miejsce, bo chcemy tam spędzić parę dni, a nie wyjść już po pierwszym i stwierdzić, że więcej tam nie wracamy. Dlatego dobrze musimy to przemyśleć. Ciekawą opcją będzie apartament. Chociaż nie każdego na niego stać. To na pewno spodoba się ta opcja każdej osobie. A przynajmniej tym, które znam, ponieważ one przepadają za luksusami i nie wyobrażają sobie mieszkać gdziekolwiek, jak nie w hotelu. I do tego najlepiej pięciogwiazdkowym. Innego nie biorą pod uwagę. My natomiast możemy zerknąć na ofertę pensjonatów czy hosteli, gdzie również dobrze można spędzić tydzień i to w naprawdę przyjemnej atmosferze. Nie potrzeba do tego pięciogwiazdkowego hotelu. W każdym razie nocleg już mamy. Teraz trzeba przemyśleć sprawę żywienia się. Nie możemy jeść wciąż fast-foodów, bo się w końcu przez nie rozchorujemy i tyle będzie z naszej zabawy. Nie musimy od razu codziennie gotować, przecież jesteśmy na wakacjach. Możemy za to przygotowywać dla siebie śniadanie, a obiad spożywać na mieście lub w pensjonacie, jeśli w ofercie można spotkać obiady. Na pewno wielu osobom taka opcja będzie odpowiadała. Dzięki temu będziemy jeść zdrowo i w miarę tanio. Jednak wiele zależy od tego, jakie miejsce wybierzemy.

Dobra, przejdźmy w końcu do zoo. To z jego powodu ogarniamy to wszystko i staramy się doprowadzić do jakiegoś logicznego końca. Dlatego bierzmy się do pracy. Najpierw wypadałoby kupić bilety i może karmę dla zwierząt przy kasie, uwierzcie, że może się przydać, zwłaszcza gdy idziemy z małymi dziećmi, które będą chciały podokarmiać zwierzątka. Niektóre z nich za jedzenie wykonają różne sztuczki, które na pewno przypadną do gustu naszym dzieciom. Jeśli jesteśmy już na miejscu, nie możemy ominąć klatki i wybiegu dzikich kotów, gdzie zobaczymy na własne oczy ogromnego króla dżungli wylegującego się spokojnie na trawie w towarzystwie lwic. Potem w innym miejscu pojawi się niedźwiedź podnoszący łapkę i stający na tylnych łapach, a w innym miejscu żyrafa, nosorożec i wiele innych zwierząt, które będziemy chcieli zobaczyć na własne oczy. Nie możemy przepuścić takiej okazji, która zbyt prędko się nie powtórzy w naszym życiu.