12 czerwca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Sandomierz to piękne i bardzo urokliwe miasto. Nie bez przyczyny nazywa się je Królewskim Miastem. Turystom ma ono do zaoferowania wiele atrakcji i zabytków a także piękne, niepowtarzalne widoki. W sezonie wiosennym i letnim przeżywa ono prawdziwe oblężenie.

Wybierając się do Sandomierza warto wynająć profesjonalnego przewodnika, który ciekawie opowie historię każdego miejsca i podpowie, w jakich barach bądź restauracjach warto spróbować regionalnych dań. Aby skorzystać z takich usług z biurem informacji turystycznej należy skontaktować się kilka dni przed przyjazdem. Koszt tego typu usługi wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od czasu pracy przewodnika. Kontakt z biurem turystycznym można znaleźć poprzez wyszukiwarkę internetową. Dostępne są tam także liczne opinie od pozostałych klientów, którzy korzystali z usług biura. Chcąc zwiedzać miasto na własną rękę, warto zainwestować w przewodnik turystyczny, w którym umieszczone są drogi dojazdowe do konkretnych miejsc a także informacje o najpopularniejszych atrakcjach.

Osoby, które planują pobyt w Sandomierzu często zastanawiają się gdzie spać. Planując kilkudniowy pobyt najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie apartamentu w hotelu lub pokoju w domu gościnnym. Na obrzeżach miasta znaleźć można również liczne domki letniskowe, które gwarantują gościom spokój i intymność. Zwykle domki znajdują się zaledwie kilka, bądź kilkanaście kilometrów od centrum miasta, dzięki czemu do serca miasta można dojechać rowerami bądź dojść pieszo. Ceny noclegów uzależnione są od wybranego miejsca, długości pobytu, ilości osób i dodatkowych usług. Wybierając się w podróż z małymi dziećmi, należy przede wszystkim szukać miejsc noclegowych gdzie dostępne są place zabaw a także inne ciekawe atrakcje, na przykład wieczory z animatorem. Chcąc zabrać ze sobą na wakacje ukochanego pupila obowiązkowo należy poinformować o tym obiekt przed przyjazdem. Coraz więcej miejsc chętnie przyjmuje gości ze zwierzętami, jednak należy za nie uiścić dodatkową opłatę. Zwykle wynosi ona kilkanaście złotych na dobę.

Przed przyjazdem warto skontaktować się z obiektem, aby uzyskać informację czy dane miejsce dysponuje również niezbędnymi akcesoriami dla małych dzieci, między innymi wanienką, stolikiem do przewijania, łóżeczkiem turystycznym czy krzesełkiem do karmienia. Najczęściej w cenę noclegu wliczone jest także śniadanie, a niekiedy również obiadokolacja. Każdy turysta ma szansę aby zwiedzić miejsca gdzie kręcony jest popularny polski serial, z księdzem w roli głównej. Na miejscu można również zakupić różnego rodzaju pamiątki, na przykład kubki, pocztówki, książki czy dziecięce gadżety. Przed wyjazdem warto zapoznać się ze stroną internetową miasta Sandomierz. Można znaleźć tam wiele przydatnych informacji, aktualności i kalendarz zbliżających się imprez. Miasto stale się rozwija, dzięki czemu z roku na rok pojawiają się nowe atrakcje dla turystów. Będąc w Sandomierzu warto pamiętać aby odwiedzić słynne Sandomierskie Dworki