12 czerwca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Weekend we Wrocławiu może każdemu z nas sprawić wiele radości. Stolica Dolnego Śląska ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie będą wyjątkową szansą na spotkanie się z cennymi zabytkami. Gdzie warto się wybrać? Jak zaplanować taki pobyt we Wrocławiu?

Wrocław to ogromna ilość zabytków, ciekawych wystaw oraz atrakcji, dzięki którym każdy z nas – bez względu na wiek i indywidualne zainteresowania – będzie mógł spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Dla najmłodszych nie lada gratką okaże się wizyta w miejscowym ogrodzie zoologicznym, znanym z nowoczesnego Afrykarium oraz wielu innych atrakcji. Spacery wokół Hali Stulecia, wypoczynek w Ogrodzie Japońskim – oto kolejne propozycje, z których warto skorzystać. Wielkim powodzeniem wśród turystów cieszą się też historyczne spacery po Starym Mieście oraz po Ostrowie Tumskim. W ich trakcie można ujrzeć tak cenne perełki dawnej architektury, jak wrocławski ratusz, główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego czy katedrę św. Jana Chrzciciela – najważniejszą na Dolnym Śląsku świątynię, której wieże świetnie sprawdzają się jako punkty widokowe. Warto też odwiedzić wrocławską synagogę, w której do dziś spotykają się członkowie miejscowej gminy. To cenny zabytek, a jednocześnie miejsce, które znane jest z organizacji wielu ciekawych spotkać i wydarzeń kulturalnych.Spacery nad Odrą oraz wycieczkowe rejsy po też rzece to kolejna propozycja dla tych gości, którzy chcą miło i przyjemnie spędzić wolny czas we Wrocławiu.

A co z muzeami? Ciekawych wystaw w tym mieście nie brakuje, a ich tematyka jest tak szeroka, że każdy bez problemów znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Kto chce lepiej poznać życie dawnych mieszczan, ten powinien zwiedzić ekspozycję czekającą w murach miejskiego ratusza. Zachwyca Panorama Racławicka – potężny obraz Styki i Kossaka, który do Wrocławia trafił po II wojnie światowej z odległego Lwowa. W trakcie wizyty w tym mieście warto też odwiedzić Muzeum Narodowe oraz Muzeum Przyrodnicze, wokół którego rozciąga się malowniczy ogród botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Warto też zwiedzić Muzeum Poczty i Telekomunikacji, w którego zbiorach można dostrzec wiele ciekawych znaczków pocztowych oraz skrzynek na listy.

Dla tych, którzy chcą poznać wiele ciekawych faktów na temat wody i jej roli w naszym codziennym życiu, bardzo ważnym punktem na mapie Wrocławia stanie się Hydropolis. To jedna z największych i najnowszych atrakcji tego miasta, której z pewnością warto poświęcić więcej uwagi. To miejsce może na każdym zrobić ogromne wrażenie, a czas spędzony w mieście wody z pewnością nie będzie czasem straconym.
Zaplanowanie dłuższego pobytu w tym mieście nikomu nie sprawi większych problemów. Ogromna ilość hoteli, hosteli oraz domów wycieczkowych sprawia, że każdy z nas znajdzie dla siebie idealne miejsce na nocleg. Dzięki temu można w tym mieście spędzić niezapomniany weekend i przeznaczyć więcej czasów na poznawanie najpiękniejszych zakątków stolicy Dolnego Śląska. To miasto zachwyca, warto zatem odwiedzić je przynajmniej raz w życiu.