9 marca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Nie ma chyba nic lepszego, niż myśl, że nadchodzi okres wakacyjny. Związane z nim plany i marzenia, mogą być w prosty sposób realizowane, poprzez liczne wyjazdy i chwile spędzone w nowym miejscu. Jednym z nich są Bieszczady, czyli grupa dwóch pasm górskich w łańcuchu Karpat. Jest to miejsce, w którym zarówno zimowa jak i letnia turystyka przeżywa swój rozkwit. Rozległy horyzont górski, noclegi pod gołym niebem lub w ośrodku czy schronisku, plecak przepełniony prowiantem i głowa pełna pomysłów to aspekty spędzania wolnego czasu właśnie w tym zakątku Polski. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno domatorzy, którzy przyjadą tu żeby wypocząć i zażyć trochę relaksu, jak i zdobywcy górskich szczytów i globtroterzy.

Jest to świetna opcja tym bardziej, że licznie wyznaczone szlaki, pozwalają na swobodne poruszanie się w ich obrębie zarówno poprzez osoby mniej doświadczone i początkujące, jak i tak zwanych ,,starych wyjadaczy”, którzy szukają w górach głównie mocnych wrażeń i pamiętnych przeżyć. Bieszczady mają w zanadrzu wiele do przekazania swoim turystom. Liczne miejsca w których możemy spróbować tutejszego jedzenia, uśmiechnięte twarze tutejszych mieszkańców emanujących otwartością, czy chwile spędzone w gronie najbliższych, zarówno znajomych i przyjaciół, jak i rodziny. Góry te bowiem sprzyjają rodzinnym wyjazdom. Atrakcje dla dzieci usytuowane w strategicznych miejscach, szlaki przystosowane do ich poziomu i mnogość zakamarków i pięknych widoków, to tylko niektóre z możliwości, jakie zdradza nam to piękne miejsce.

Kolejnym plusem, dzięki któremu turystyka w tym zakątku Polski tak prężnie się rozwija, to ogromna ilość noclegów: w tym domków, pensjonatów, czy kwater i pokoi. Dzięki tak dużej ich liczbie, możemy dosłownie przebierać w ofertach i wybierać spośród dziesiątków atrakcyjnych cenowo ośrodków. Na pewno każdy będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie. Przed wyjazdem w Bieszczady, trzeba się jednak przygotować. Istnieją liczne przewodniki opisujące niezbędny sprzęt i wiedzę, która może przydać się nam w dziczy. Odpowiedni pojemny plecak z porządnym wyposażeniem, oraz wygodne, wypróbowane buty to podstawa, ale nie powinniśmy zapominać o dużej ilości wody i jedzenia w razie, gdyby nasza wyprawa miałaby się przedłużyć.

Właściwie dobrana odzież również jest w tym przypadku na wagę złota, podobnie jak naładowany telefon – przezorny zawsze ubezpieczony! Warto też znać numery alarmowe, do odpowiednich służb mających swe siedziby w górach. Najważniejszą kwestią jest jednak w tym przypadku dobre nastawienie i chęć przeżycia przygody, bowiem jadąc na urlop, nie powinniśmy myśleć o czyhających zewsząd niebezpieczeństwach. Odrobina luzu w granicach zdrowego rozsądku jest wręcz wskazana. Jedyne co trzeba w tym momencie zrobić, to zebrać odpowiednią drużynę – wiadomo, zawsze raźniej – przygotować się na najlepsze i wyczekiwać tego upragnionego dnia w którym Bieszczady przywitają nas z całą swoją otwartością. Trzeba jednak działać szybko, czas lubi lecieć nieubłaganie!