18 marca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , , ,

Wiosna sprzyja licznym podróżom, zarówno tym dalekim, jak i bliskim. Polska ma wiele miejsc, które warte są odwiedzenia. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław…. W każdym z tych miast jest co robić i co zwiedzać. W ostatnich latach Wrocław stał się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów zagranicznych oraz polskich. Miasto dostrzegło, że turystyka przynosi duże dochody i stwarza warunki dla turystów. Planując wypad do Wrocławia, dobrze jest zastanowić się nad noclegiem. Strzałem w dziesiątkę będą apartamenty. Wybór tych miejsc noclegowych jest we Wrocławiu olbrzymi.

Wrocław oferuje apartamenty droższe i tańsze, na każdą kieszeń. Dużo apartamentów jest ulokowane w samym Rynku Wrocławskim oraz dookoła niego. Jest z czego wybierać. Turystyka jednak przynosi zyski nie tylko właścicielom apartamentów. Wpływa ona pozytywnie na rozwój gastronomii. Wrocław można nazwać kulinarną stolicą Dolnego Śląska. Wybierając apartament we Wrocławiu, można gotować w apartamencie, a można jeść na mieście, korzystając z bogatej oferty kulinarnej. Władze miasta dostrzegły, że turystyka jest gałęzią biznesu, przynoszącą dochody do kasy miasta oraz uruchomili punkty informacji miejskiej, gdzie można pobrać mapy miasta, dowiedzieć się gdzie odbywają się w danym okresie imprezy lub sprawdzić godziny otwarcia muzeów oraz wystaw. Punkt informacyjny znajduje się także na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu.

W tym punkcie można też dowiedzieć się gdzie znajduję się wybrane apartamenty oraz dostać wskazówki, jak tam trafić. Apartamenty we Wrocławiu można zarezerwować poprzez internet, korzystając z popularnych serwisów, takich jak booking.com lub airbnb. com. Można też znaleźć ogłoszenie o tym, że są dostępne apartamenty do wynajęcia oraz zadzwonić bezpośrednio do właściciela, rezerwując dogodny dla siebie termin pobytu. Turystyka sprawia, że Wrocław oferuje coraz więcej imprez masowych. Warto, wybierając się do Wrocławia, sprawdzić co w tym czasie będzie się odbywało w mieście. Może się okazać, że jest tyle imprez, że na odwiedzenie wszystkich po prostu nie starczy czasu. Miasto słynie z krasnali. Jest to prawdziwa wizytówka stolicy Dolnego Śląska. Krasnale stoją już nie tylko w miejscach wybranych przez miasto. Bardzo często właścicieli firm prywatnych, na przykład sklepów lub hoteli, zamawiają krasnala, aby stanął przed ich lokalem.

Turystyka pozytywnie wpływa także na handel w mieście. Jeżeli turysta wybierze apartamenty zamiast hotelu, to raczej będzie robił zakupy w pobliskim sklepie spożywczym. Może, na przykład, śniadanie jeść na miejscu w apartamentach, a obiad i kolację na mieście, w restauracji lub barze. Turystyka przynosi duże dochody również słynnemu wrocławskiemu ZOO. Jest to miejsce często odwiedzane podczas rodzinnych wycieczek do Wrocławia. Jeżeli przyjeżdża rodzina z dziećmi i chcę zwiedzić ZOO, warto jest wybrać apartamenty, znajdujące się niedaleko ZOO. W okresie letnim dookoła są również plaże, gdzie można odpocząć na leżakach, lub zagrać, na przykład, w siatkówkę.