9 marca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Kochacie góry? Niektórzy śmiało od razu odpowiedzą, że tak. Inne osoby jeszcze chętniej odpowiedzą, że bez nich nie wyobrażają sobie życia i tylko tam spędzają każdą wolną chwilę. Z kolei znajdzie się wśród nas bardzo duża grupa osób, które niestety, ale odpowiedzą, że do gór im daleko i na pewno nie będą chcieli spędzać tam zbyt długich chwil. Wolą one Morze Bałtyckie, słońce, plaże i wodne kąpiele. Nie ma się czemu dziwić. Każdy z nas ma inny gust i każdy wybiera dla siebie coś zupełnie innego na wakacje. Tym bardziej, że jakbyśmy wszyscy rzucili się na góry, to mogłoby na szlakach zrobić się zbyt tłoczno.

Wróćmy jednak do tych ludzi, którzy chętnie spędzają czas w górach i bez problemy wyjeżdżają tam na wakacje zimowe oraz letnie, jeżeli tylko czas pozwoli. Który region w naszym kraju wybrać? To już zależy w sumie od Was, ponieważ mamy kilka pasm górskich, z których możemy być śmiało dumni. Jednak chyba największą popularnością w naszym kraju cieszą się Tatry oraz Podhale. Ten region rok w rok odwiedzany jest przez wielkie rzesze turystów, którzy doceniają wszystkie uroki tego regionu. Świeże powietrze, piękne widoki – czego można chcieć więcej? Można chcieć więcej, jak najbardziej. Jeżeli chcemy tam jechać na wakacje, to po pierwsze musimy znaleźć miejscowość, gdzie będziemy mogli się zatrzymać. Warto na ten cel wybrać…Zakopane. Tak, chyba każdy z Was słyszał o zimowej stolicy naszego kraju, gdzie skupia się zimowe życie większości z naszych Rodaków i nie tylko.

Dlaczego to miasto jest tak atrakcyjne? Ponieważ oferuje świeże i rześkie powietrze. Wspaniałe widoki na otaczające góry, jak również moc atrakcji oraz wiele wspaniałych ścieżek górskich, które koniecznie powinniście odwiedzić, jeżeli planujecie wakacje tutaj. Zanim jednak wyruszycie na podbój szlaków górskich warto znaleźć dla siebie kwatery. Gdzie znajdziecie fajne i dobre noclegi? W tej miejscowości na pewno nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem miejsca do nocowania, nawet jeżeli będziecie go szukać dopiero po przyjeździe. W końcu przy głównych ulicach można znaleźć kilka placówek hotelowych, które może nie mają najtańszych pokoi, ale znajdziecie w nich relaks, odpoczynek i kto wie, być może jakąś strefę wellness oraz SPA.

Nie każdego stać jednak na pokój za kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy, dlatego w dalszej kolejności można szukać hoteli, które nie należą do znanych sieciówek, jednak mają równie fajne pokoje w niskiej cenie. Znajdziecie tam również smakowite jedzenie, które będziecie otrzymywać w regularnych godzinach. Warto również wspomnieć o pensjonatach, które leżą na obrzeżach miasta, jak również o kwaterach prywatnych. W tym miejscu można powiedzieć bardzo dużo, bowiem gościnność górali jest znana i wiele osób oferuje pokoje w prywatnych domach za bardzo niską cenę. Może nie znajdziecie tam wielu luksusów, jednak możecie być pewni, że spotkacie się z serdeczną atmosferą i ciepłym przyjęciem. Warto skorzystać i poznać sympatyczną góralską gościnność zakopiańczyków.