19 marca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Większość z nas uważa, że największym atutem Polski są góry i morze, ale to całkowicie nieprawda. Otóż mamy w naszym kraju wiele pięknych i niezwykle urokliwych miast, które aż się proszą, aby je odwiedzić. Jest to okazja nie tylko do zobaczenia czegoś nowego, ale również do lepszego poznania historii naszego kraju i naszych terenów. I nie chodzi mi w tym miejscu o Warszawę, Trójmiasto, czy Kraków. Chodzi mi o miasta trochę mniej doceniane jak Poznań, czy Katowice.

Poznań położony jest w środkowo-zachodniej Polsce i jest stolicą województwa Wielkopolskiego. Jako jedno z ośmiu największych miast w Polsce jest w stanie zaoferować nam dużą liczbę atrakcji. Oczywiście przed samym wyjazdem powinniśmy zadbać o to, by zarezerwować odpowiedni hotel. Nie można przecież wybrać się na wycieczkę bez gwarancji do solidnego wypoczynku po długim, aktywnie spędzonym dniu. Akurat nocleg w Poznaniu nie powinien stanowić problemu, ponieważ to miasto znajduje się w ścisłej czołówce pod względem zaplecza hotelarskiego. Jeżeli ta kwesta jest załatwiona to śmiało możemy przejść do miejsc, które w Poznaniu warto zobaczyć. Takim miejscem jest rzecz jasna Stary Rynek, który jest niejako wizytówką miasta. Właśnie tam stoi renesansowy budynek, który dawniej pełnił funkcję ratusza.

Obecnie mieści się w nim Muzeum Historii Miasta Poznania. Stary ratusz ma w sobie jeszcze jedną atrakcję, o której słyszał prawie każdy. Otóż wieża zegarowa kryje w sobie dwa koziołki, które codziennie o godzinie 12:00 trykają się rogami. Na rynku mają miejsce coroczne imprezy takie jak Jarmark Świętojański lub Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Inną atrakcją wartą uwagi jest Waga miejska. Za Starym Rynkiem znajduje się kolejny obowiązkowy punkt zwiedzania, czyli Zamek Królewski. Warto zaznaczyć, że jest to najstarsza rezydencja królewska utrzymana w tak dobrym stanie. W trakcie zwiedzania powinniśmy spróbować tradycyjnych rogali świętomarcińskich. Wiąże się z nimi tradycja hucznego obchodzenia dnia św. Marcina. Oczywiście w Poznaniu prócz miejsc gdzie możemy standardowo dowiedzieć się czegoś o historii samego miasta lub regionu, znajdują się też miejsca umożliwiające rekreację oraz aktywne spędzenie wolnego czasu.

Takim znanym miejscem są tereny znajdujące się wokół Jeziora Maltańskiego, np. całoroczny stok narciarki zbudowany na Kopcu Wolności. Dodatkowo w okolicy możemy znaleźć pole do minigolfa oraz liczne trasy rowerowe i spacerowe. Oprócz tego w mieście odbywają się liczne imprezy kulturalne oraz muzyczne. Od czasu do czasu w Poznaniu możemy posłuchać utworów znanych wykonawców w oryginalnym wykonaniu. Ponadto do Poznania warto zawitać dla samego zobaczenia największych i prawdopodobnie najważniejszych w Polsce i Europie targów rozrywki komputerowej i multimedialnej. Można tam spotkać ogromną liczbę twórców i osób zaangażowanych w tworzenie i promowanie gier. Tak więc jak widać stolica Wielkopolski zdecydowanie jest miejscem wartym zobaczenia i odwiedzenia. Pozostaje tylko znalezienie noclegu i wyruszenie w podróż.