10 października 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Mazury przez wiele osób uznawane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Każdy, kto dotąd nie miał okazji zwiedzić tych okolic, szybko powinien nadrobić zaległości, udać się tam choć na krótki urlop i przekonać się, że Mazury to miejsce, w którym po prostu można się zakochać.

Mazury. Jeziora i dużo więcej.

Pojezierze Mazurskie, kojarzy się przede wszystkim z jeziorami. Fakt, to największa atrakcja tych rejonów. Jeziora, które swoją wielkością wręcz zachwycają, czysta woda, wspaniałe plaże i tysiące żaglówek na horyzoncie to na Mazurach norma. Mazury to jednak dużo więcej rzeczy, które zachwycą każdego turystę. Pofałdowany teren zapewnia niezapomniane widoki. Całości dopełnia niesamowita zieleń, przyroda w najczystszej postaci. Wiele osób, widzących te okolice po raz pierwszy mówi wprost o tym, ze zieleń jest intensywniejsza niż w innych częściach kraju, zachwyca naturalnością i nasyceniem barw.

Zabytki i miejsca warte odwiedzenia.

Pojezierze Mazurskie to zachwycające jeziora piękna przyroda ale i wspaniałe zabytki, wiele miejsc wartych odwiedzenia. Piękne miasta i mnóstwo miejsc do odkrycia. Pomniki przyrody, poniemieckie bunkry i dużo dużo więcej. Te miejsca można zwiedzać, używając do przemieszczania się dowolnego środka transportu. Dla fanów żeglarstwa, idealnym rozwiązaniem jest wypożyczenie żaglówki i pływanie po mazurskich jeziorach i schodzenie na ląd w interesujących miejscach. Fajnym rozwiązaniem jest również zwiedzanie okolic samochodem. Śmiało można przemieszczać się, nie martwiąc się o nocleg. Noclegi dla turystów można znaleźć w wielu wsiach, miasteczkach i miastach. Oczywiście można również niejeden znaleźć wysokiej klasy hotel, jednak o wiele korzystniejsze są tanie noclegi w mniej ekskluzywnych miejscach.

Wydatki.

Nie jest tajemnicą, że wakacje kosztują, bez względu na miejsce wypoczynku, jednak Mazury to wbrew pozorom mały wydatek. Ceny na Mazurach są bardzo atrakcyjne z jednego powodu – ruch turystyczny nie koncentruje się w jednym miejscu, tylko rozkłada się na wiele miejsc, dlatego zarabiający na turystach nie mogą dyktować bardzo wysokich cen. Jeśli tak się dzieje, turyści szybko znajdują inne, o wiele tańsze miejsca, dlatego w żadnym rejonie Mazur – w przeciwieństwie choćby do miejscowości nadmorskich – nie można zauważyć zaskakująco wysokich cen w sklepach czy też drogich noclegów.

Podsumowując.

Mazury to miejsce, w którym można się zakochać. Planując tam wakacje, tak naprawdę nie trzeba planować niczego. Śmiało można przemieszczać się z miejsca na miejsce, nie zastanawiając się, gdzie będziemy spać kolejnej nocy. Baza turystyczna jest bardzo rozbudowana, więc nie trzeba martwić się ani o hotel ani o wyżywienie. Warto odwiedzić ten rejon Polski choć jeden raz. Większość osób, które odwiedziły Mazury po raz pierwszy, szybko decyduje się na kolejne wakacje w tych rejonach. To dobre rozwiązanie, na Mazurach bowiem jest tyle atrakcji, tyle miejsc do zobaczenia, że nawet po wielu wakacjach w tym rejonie, większość miejsc wartych odwiedzenia, wciąż pozostanie nieodkrytych. Warto wypoczywać na Mazurach.