12 czerwca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , , ,

Sandomierz to jedno z bardziej niezwykłych miast w Polsce, którego niestety nie każdy miast okazję poznać. A przecież warto je zobaczyć na własne oczy. Trudno jest opisać te wszystkie niezwykłe miejsca za pomocą słów. Jeśli ktoś nie przyjedzie, nigdy nie przekona się, jak cudowne jest to miasto.

Dlatego zaczniemy od tego, że atrakcje Sandomierza są naprawdę niezwykły i warte zobaczenia. Weźmy pod uwagę na przykład Podziemną Trasę Turystyczną, która jest połączeniem trasy między dawnymi miejski piwnicami i składami, które znajdują się właśnie w tym mieście. Nasza niezwykła podróż zaczyna się na Rynku. Tam schodzimy do podziemni na trakt kupiecki, to znaczy dawniej kupcy nim wędrowali. Dziś już do tego nie służy. Jednak na chwilę możemy poczuć się, jakbyśmy sami nieśli towar na wymianę lub sprzedaż. Czasami pewnie zjawili się tam jacyś przemytnicy, którzy chcieli nielegalnie zarobić parę groszy, ale my do nich byśmy się nie zaliczali. Prawda? W każdym razie idziemy korytarzem, by wyjść w Ratuszu w Sandomierzu. Nie, ta droga nie prowadzi dalej. Zatrzymuje się w mieście. Choć może kiedyś miała większe znaczenie i tworzyła większą siatkę połączeń.

Warto powiedzieć parę słów historii o tym miejscu. Na pewno każdego interesuje to, jak w ogóle powstała ta trasa podziemna. Przyczyniły się do tego zapadliska i katastrofy budowlane w Sandomierzu. Przez to powołano grupę, która zajęła się doprowadzeniem do tego, że uratowano Stare Miasto. Dzięki temu wciąż możemy podziwiać cudowne miasto i je zwiedzać przez cały rok. Tak, podziemny trakt jest otwarty przez wszystkie dni roku, co na pewno zadowoli każdego turystę.

A to dopiero początek naszej podróży po mieście. Turystyka jest tutaj bardzo rozwinięta, więc nie zdziwmy się widząc tutaj wiele osób, które nie są mieszkańcami, a jedynie pojawiły się tutaj na chwilę, by zobaczyć to miejsce na własne oczy, pozwiedzać, zobaczyć, gdzie był kręcony serial.

Właśnie, skoro już o tym mowa, to trzeba przyznać, że dobrze znany wszystkim ksiądz wpłynął pozytywnie na rozwój turystyki miasta. Kto przecież nie zna i nie lubi detektywa w sutannie, który może rozwiązać najbardziej zawiłe zagadki kryminalne. On na pewno wzbudza ogromną sympatię wśród ludzi i zachęca do odwiedzin swojego miłego miasteczka.

Jednak to nie koniec naszej rozmowy o Sandomierzu. Zostały nam jeszcze imprezy plenerowe cieszące się ogromną popularnością wśród młodych i starych turystów, którzy lubią posłuchać dobrej muzyki w dobrym towarzystwie. Z tego powodu odbywają się tu liczne koncerty na żywo, na które można przyjechać nawet z drugiego końca świata i na własne uszy posłuchać ulubionych zespołów. Znajdzie się też miejsce na nocleg, co dodatkowo zachęca ludzi do przyjazdu tutaj i zostania na dłużej. Ponadto jest jeszcze wiele innych powód, by tu przybyć, ale trudno je nam wszystkie wymienić, więc na razie na tym skończymy, a może kiedy indziej opowiemy o czymś więcej. Naprawdę jest o czym opowiadać, ponieważ Sandomierz nie jest małym miastem pozbawionym atrakcji.