24 lutego 2018 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Wśród Polaków można zauważyć tendencję, iż jako idealne miejsce na wczasy, urlop, odetchnięcie wskazują takie, gdzie jest pięknie, ciepło, tanio, a także takie gdzie jest oczywiście plaża, woda. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się wakacje w krajach Europy południowej, lub zachodniej, gdzie panują podobne sprzyjające warunki. Jednak spotkać można też sympatyków odwiedzania innych krajów, gdzie także można korzystać z mnóstwa atrakcji, jak na przykład zwiedzanie, czy zapoznawanie się z tamtejszą kultura, tradycją. Pośród takich ciekawych państw swoje miejsce ma z pewnością Litwa. Jest to nadbałtycki kraj, który sąsiaduje z Polską i znajduje się w północnej części Europy.
Odwiedzając Litwę warto zwrócić na miejsca, które w sposób szczególny zasługują na uwagę. Wśród nich trzeba niewątpliwie wymienić takie, jak na przykład Ostra Brama w stolicy- Wilnie, czy też Góra Krzyży, a także takie miejsce jak Baszta Giedymina, czy też znajdujący się w malowniczym i atrakcyjnym miejscu Zamek w Trokach. Litwa jest miejscem, gdzie podobnych atrakcji jest naprawdę bardzo wiele. Właśnie z tego powodu, wybierając się na Litwę warto przeznaczyć na to nieco dłuższy okres czasu, gdyż bez wątpienia zostanie on dobrze spędzony. Z pewnością ogólnie na uwagę zasługują takie miasta, jak chociażby stolica, czyli Wilno, czy Kowno.
Jeśli ktoś decyduje się na spędzenie ferii, urlopu, czy też po prostu planuje pobyt na Litwie, to warto aby uprzednio uzyskał przynajmniej podstawową wiedzę na temat tego ciekawego kraju, który graniczy z Polską. Między innymi należy wiedzieć jaka waluta obowiązuje w tym kraju, dzięki temu nie pojawią się różnego rodzaju przykre niespodzianki podczas zakupów, rezerwacji, czy po prostu spraw związanych z płatnościami. Bez wątpienia przydatnym dodatkiem okaże się także znajomość choćby kilku podstawowych słów, czy zwrotów, na przykład tych grzecznościowych w języku litewskim. Dzięki temu będzie można łatwiej się porozumieć choćby podczas rezerwacji noclegu, albo kupowania pamiątek, albo jedzenia. Można również trochę lepiej poznać tamtejszą kulturę i obyczaje po to, żeby na przykład nie zrobić, czy też nie powiedzieć czegoś, co dla kultury danego narodu jest nie miel widziane. W tym celu doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju przewodniki dla turystów, czy podróżników, które są skonstruowane w ten sposób, aby właśnie przybliżyć informacje o danym państwie, jak i również umożliwić jego poznanie.
Na pewno na uwagę zasługuje też fakt, że taki wyjazd, czy pobyt na Litwie jest opcją tańszą, niż na przykład wakacje w krajach Europy Zachodniej, czy Południowej, z tego powodu jest to doskonała propozycja dla tych osób, które mają nieco mniejszy budżet na wyjazd, czy też nie chcą wydawać zbyt dużej ilości gotówki. Jednak to nie są to jedyne zalety wynikające z wakacji na Litwie, jak już zostało wspomniane to bardzo ciekawy i atrakcyjny zakątek świata, który może zachwycać, fascynować i powodować, że nie jeden turysta z ogromną przyjemnością wróci w to miejsce w niedługim czasie, aby poznać ten kraj jeszcze bardziej.