10 października 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Nie ma nic piękniejszego niż polskie krajobrazy. Wybierając się na urlop, możemy wypocząć o wiele bardziej i zwiedzić o wiele więcej, niż na wycieczkach zagranicznych. Dolny Śląsk, to jedno z piękniejszych obszarów naszego kraju.

Zadbajmy o to, aby wcześniej sprawdzić miejsce, w którym będziemy spać. Hotel powinien być w dobrej lokalizacji oraz posiadać parking i inne udogodnienia, wedle naszych oczekiwań. Jeżeli chcemy odpocząć i czerpać z uroków matki natury, pomyślmy o wypoczynku nad jeziorem, koło lasu lub rzeki. Wtedy nie będą dla nas ważne zabytki miasta i inne atrakcje. Jezioro, daje możliwości do aktywnego spędzania czasu. Możemy tam pływać na rowerkach wodnych lub na kajakach. Oczywiście, niektóre jeziora, mają wydzielone strefy do pływania dla plażowiczów. Pamiętajmy, że nie tylko morze, daje ukojenie podczas gorących letnich dni. A miasta takie jak Wrocław, Zielona Góra, Legnica oraz Jelenia Góra oferują nam bardzo wiele. Pamiętajmy, żeby wcześniej sprawdzić dostępność ośrodków wypoczynkowych. Możemy również poczekać na okazje cenowe. Obniżki pojawiają się często dużo wcześniej od daty zakwaterowania lub wraz ze zbliżającą się datą, ceny maleją – ale tutaj ryzykujemy, że pokoi najzwyczajniej w świecie może zabraknąć. Jeśli zależy nam na spożywaniu posiłków w budynku, sprawdźmy wcześniej opinie internautów. Często w internecie na stronach pensjonatów, są dostępne menu hotelowych restauracji, zorientujemy się wtedy również w cenach. Jeżeli mamy specjalne życzenia lub oczekiwania, zadzwońmy do recepcji i upewnijmy się, że zostaną one zrealizowane. Bardzo ważne będą wnętrza pokojów, które również możemy wcześniej obejrzeć. Wygodne łóżko, czysta łazienka i przytulne wnętrze, zawsze powinno być standardem. Jeśli jedziemy do miasta, aby zwiedzać zabytki i spędzać czas przechadzając się uliczkami i jedząc w lokalnych restauracjach, zwróćmy uwagę, aby nasz nocleg znajdował się blisko centrum.

Zresztą najczęściej najlepsze (ale też i najdroższe hotele), znajdują się właśnie blisko rynku czy starówki. Jeżeli podróżujemy z psem, sprawdźmy wcześniej, czy będziemy mieli możliwość wprowadzić go na teren ośrodka. Jeśli pensjonat nie dopuszcza wprowadzania psów, nie zmieni dla nas tych zasad. Restauracje w ośrodku, często oferują dania z lokalnych produktów np. serów, mleka, chleba i mąki. Możemy zapytać również o ofertę napojów, gdzie bardzo często znajdują się wina robione w okolicznych i zaprzyjaźnionych miejscach. Sami również możemy być aktywni w sieci i pisać kilka słów o naszym noclegu. Może się to okazać pomocne dla innych. Dobrze jest trafić na miejsce, które okazuje się o wiele ciekawsze i piękniejsze niż na zdjęciach. Jeżeli zależy nam na odpoczynku na miejscu, sprawdźmy czy w budynku zapewniają spa, basen oraz saunę. Trafiając na piękną pogodę, będziemy mogli z niej korzystać pijąc pyszną kawę na naszym balkonie. Widok z niego powinien być na zieloną przestrzeń, taką jak las, staw lub pola. Nie jest niczym miłym natrafić na okno, które pokazuje budynek naprzeciwko.