24 lutego 2018 Brak komentarzy admin Podróże , , ,

Horyzont naznaczony ogromnych rozmiarów tankowcami i okrętami towarowymi to widok z Singapuru.

Dzielnica finansowa pocztówką państwa
Bez wątpienia Singapur kojarzy się z bogactwem pięknych, szklanych drapaczy chmur, których ściany odbijają się w tafli Marina Bay. Klimat miasta jest nie do zapomnienia. Miasto fascynuje swoim idealnym porządkiem i precyzją w działaniu. Kombinacja metalu i szklanych powierzchni nigdy nie wydawała się tak niesamowita jak w tym miejscu. Kompozycja nowoczesnych osiągnięć architektury nad brzegiem wody sprawia zdumiewające wrażenie. Dla przyjezdnych atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w swoim kształcie przypominającym łódź. Po zmroku jedną z atrakcji są pokazy laserów, dlatego warto pojawić się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Doskonała organizacja urbanistyczna przejawia się także w systemie komunikacji. Głównym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego miejsca jest niezwykle punktualne, szybkie i wyjątkowo wygodne metro. Warto zobaczyć na własne oczy i choć jednokrotnie skorzystać z tak niesamowitej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Pośród najważniejszych miejsc w Chinatown jest godna odwiedzenia świątynia Złotego Zęba Buddy, która jest ogromnych rozmiarów budynkiem posiadającym 3 piętra parkingów podziemnych oraz windę. Ząb znajduje się na 4 piętrze, natomiast na dachu można obejrzeć ogród. Chinatown to miejsce prawie wyłącznie zasiedlone przez przyjezdnych.

Natura w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay znajdujący się w najbliższej okolicy sławnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niezapomniane widoki. Można w nim zobaczyć ciągnące się przez kilka kilometrów kielichy porośnięte roślinnością – ogromne metalowe konstrukcje. Dodatkową atrakcją jest odbywający się codziennie o zmroku czarodziejski spektakl, gdzie najważniejsze role pełnią kolory i muzyka. W ogrodzie botanicznym warto wybrać się do wydzielonego obszaru, w którym znajduje się park orchidei. Ogród ma świetną atmosferę stwarzaną przez ciemne ścieżki rozstawione w całym lesie tropikalnym.

Jedno z największych akwariów świata oraz wyjątkowe ZOO
Będąc w Singapurze warto oczywiście nie tylko przejść się po głównym centrum miasta, ale również wpaść do cieszącego się ogromną sławą na świecie okazałego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), a także odwiedzić znaną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren , w którym znajdziemy wiele restauracji). Wspaniały kompleks zoo prezentuje przede wszystkim ptaki, również drapieżne. Mnóstwo zwierząt nie jest oddzielonych żadnym płotem, ani siatką, przez co mamy wrażenie przebywania na prawdziwym safari. Z kolei na wyspie Sentosa koniecznie trzeba wejść do oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Okazuje się być największym na świecie, wypełnia je 45 000 metrów sześciennych wody i mieści ponad 100 000 gatunków zwierząt morskich. Składające się z szerokich przejść i ogromnych zbiorników wodnych zachwyca od pierwszych chwili. Przez krystalicznie czyste szyby można spojrzeć wprost do morza. Fauna morska jest idealnie ukazana zachwyca różnorodnością. Bez wątpienia zapewni niezapomniane wrażenia.