9 marca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć idealny pomysł na weekend, to trafiłeś w dobre miejsce. Choć warto dodać, że fantastyczny weekend to nie tylko miejsce, do którego się udajesz, ale i ludzie z którymi tam jedziesz. Poza tym niektórzy z nas lubią spędzić czas wolny na imprezach, podczas gdy inny udają się w dalekie zakątki świata, żeby pobyć sam na sam z przyrodą. Tym ostatnim spodoba się propozycja spędzenia weekendu w Beskidach. Wycieczka ta nie wymaga większych przygotowań. Beskidy są stosunkowo przyjaznymi terenami i udając się w te góry, nie trzeba wiele trenować, wystarczy tylko zapakować plecak i ruszyć przez malownicze górskie tereny.

Co warto zwiedzić w Beskidach? Możesz zacząć od zwiedzania Beskidu Śląskiego. Zanim jednak wyruszysz w trasę warto zatrzymać się w Bielsku-Białej, miejscu którego piękny rynek, krzyżuje się z licznymi uliczkami. Wiele z nich ma ciekawy charakter, a wokół rynku powstały liczne miejsca, w których można dobrze zjeść. Najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego jest Skrzyczne, można się tam dostać od strony m.in. Babiej Góry, albo Szczyrku. Skrzyczne nazwane tak zostało od tego, że niegdyś zamieszkiwane było przez liczne żaby, których śpiew kojarzył się ze skrzeczeniem. Z Bielska Białej można się też udać na Szyndzielnię, na którą prowadzi 6-minutowa kolejka liniowa. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, z której podziwiać można dwa Beskidy – Śląski i Mały. Na Szyndzielni warto odwiedzić schronisko, gdzie można zakupić ciepły posiłek i gorący napój. Alternatywą dla Skrzyczne jest Klimczok, po drodze można odwiedzić jaskinie znajdujące się na jego zboczu.

Jeśli chodzi o pomysł na weekend w Beskidzie Żywieckim to nie da się pominąć wycieczki na Babią Górę. Z górą związane są liczne legendy, najpopularniejsza mówi, że jest ona stertą kamieni wysypaną przez babę, która na wieść o śmierci swego kochanka skamieniała. Jedno jest jednak pewne, udając się na wycieczkę na Babią Górę będziesz musiał zaopatrzyć się w dobre obuwie, ciepłe nakrycie wierzchnie i duży plecak. Pogoda na szczycie bywa bardzo zmienna, dlatego warto wziąć ze sobą pelerynę i zapas ciepłej herbaty. Przedłużeniem wspomnianego wcześniej Beskidu Śląskiego jest malowniczy Beskid Mały. W tych rejonach warto się udać na Chrobaczą Łąkę, na szczycie której znajduje się podświetlany krzyż. Bardzo ładnie prezentuje się nocą, dodatkowo stojąc na postawionej tam platformie można podziwiać piękne widoki okolicznych nizin. Nieopodal znajduje się jezioro w Międzybrodziu i jezioro Żywieckie. Pakując plecak nie zapomnij o stroju kąpielowym. Częstym miejscem wypadowym w Beskidzie Małym jest Leskowiec, niewysoki szczyt, na który można się dostać ze znajdującej się u podnóża góry wioski o nazwie Rzyki. Docierając na szczyt przygotuj się na niezwykłe walory wzrokowe, bo widok z Leskowca zapiera dech w piersiach.

Beskidy to piękne pasma górskie, które odwiedzić musi każdy, kto lubi chodzić po górach. Warto wcześniej zakupić przewodnik turystyczny, w którym opisane są poszczególne trasy i ciekawe miejsca. Pewny pomysł na weekend to czynności, które dostarczą Ci przygód, a spacery po górach do tych właśnie należą.