24 lutego 2018 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Skuteczna technika znajdywania a także zamawiania najtańszych biletów lotniczych wymaga sprytu oraz szczególnie dużej dawki cierpliwości. Nie wystarczy kilka chwil, czasami są niezbędne całe godziny, aby zdobyć upragniony bilet za akceptowalną przez nas cenę.

W jaki sposób zatem tanio podróżować a także nie przegapić najbardziej atrakcyjnych propozycji? Na cenę tanich biletów lotniczych wpływa głównie wybrany przez nas cel podróży i jej czas. Najlepszym rozwiązaniem jest wystrzegać się wysokiego sezonu, a więc nie zamawiać biletów w czasie urlopowym, świątecznym lub przypadającym na długie weekendy. Co normalne, ceny będą się bardzo różnic od tradycyjnych a także mogą szybko wystrzelić nawet o kilkaset procent w górę. Kiedy zatem jest najlepszy czas na kupno? To jesień – miesiące takie jak październik oraz listopad, wiosna czyli czas przypadający od lutego do kwietnia oraz wartą uwagi dobrą sugestią jest zamawianie biletów np. w środę.

Pośród słynnych celów podróży, należy wybierać te pracownicze – sprawdzają się w przypadku zamiaru oszczędzania dużo lepiej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo czy też Sztokholmu, które w finalnym podliczeniu przedstawiają się znacznie korzystniej od najbardziej obleganych celów podroży takich jak Hiszpania, Malta albo Malezja.

Główną zasadą, której powinien trzymać się każdy urlopowicz chcący zaoszczędzić jest zamawianie biletów znacznie wcześniej, dzięki czemu będzie można odszukać najbardziej opłacalne tanie bilety lotnicze. Planowanie wyjazdu powinno zacząć się odpowiednio wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed określonym terminem jej realizacji. Uchroni to przed niebagatelnymi kwotami biletów rezerwowanych w tzw. ostatniej chwili. Trzeba przeglądać strony różnych linii lotniczych kilka razy w tygodniu lub nawet w każdy dzień, ponieważ interesujące propozycje mogą zdarzyć się w każdej chwili a także przyczynić się do odszukania istotnie opłacalnej promocji. Tym bardziej, że trzeba mieć na uwadze, iż tanie bilety a także atrakcyjne cenowo oferty rozchodzą się w zastraszająco szybkim tempie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, należy zapisać się do newsletterów oferowanych przez niemal wszystkie linie lotnicze.

Co może być jeszcze godne zauważenia? Warto koniecznie bukować loty z lądowaniem na portach peryferyjnych. Są znacznie tańsze od tych najbardziej popularnych pośród wczasowiczów oraz uczęszczanych przez największą liczbę podróżujących. Takie lotniska mieszczą się zazwyczaj w ofertach najtańszych przewoźników i są wspaniałą opcją. Warto więc zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj są one oddalone od największych ośrodków i miast przeważnie w odległości 100 kilometrów.

Należy stale i dokładnie porównywać tanie linie z standardowymi przewoźnikami. Ich ceny bardzo często są niebywale konkurencyjne, a linie obsługują przede wszystkim główne porty lotnicze. Ceny biletów lotniczych na stronach przewoźników mogą zmieniać się nawet parę razy dziennie. Jednym z trików jest niewpisywanie dokładnej daty wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. W czym to pomoże? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana cena biletu może być mniejsza nawet do 90-ciu %. Świetnym pomysłem będzie wpisanie daty wcześniejszej, a potem „przeklikanie” do faktycznie przez nas planowanej. Jedna z teorii nielicznych podróżników i urlopowiczów mówi o zamawianiu biletów w ostatnim możliwym momencie.