24 lutego 2018 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Jeśli chodzi o to, jakie kierunki na urlop wybierają Polacy, to można dostrzec tendencję, iż największym powodzeniem cieszą się kierunki południowe, zachodnie, gdzie jest pięknie, oraz można korzystać z kurortów morskich. Jednak pomimo mniejszej popularności w Europie jest mnóstwo pięknych zakątków, do których warto się wybrać, aby obejrzeć wiele cudownych i inspirujących miejsc. Jednym z nich jest na pewno takie państwo jakim jest Estonia, które to leży w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Pomimo, że może nie jest to doskonały kierunek dla prawdziwych zwolenników szumu fal, piasku, słońca i wysokich temperatur, to jak się okazuje jest to wyjątkowo piękny i atrakcyjny kraj pod względem walorów krajoznawczych, a także swojej wyjątkowej i niespotykanej malowniczości.
Podczas pobytu w Estonii na pewno nie można zrezygnować z wizyty w samym sercu Estonii- Tallinie, który jest wyjątkowo atrakcyjny jeśli chodzi o ilość i jakość zabytków, jak i również ogólnie jest pięknym i interesującym miastem, najlepiej jest przyjechać tam na nieco dłuższy czas, dlatego że zakątków, które dobrze jest zobaczyć w stolicy Estonii jest niewątpliwe dość dużo.
Estonia to prawdziwy rarytas dla koneserów zwiedzania, zwłaszcza, że znajdują się tam takie miejsca, jak choćby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, albo Zamek Toompea. W trakcie pobytu w tym kraju warto także udać się do miejsca takiego, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam spotkać potrafią każdego wprowadzić w zdumienie, naturalne krajobrazy tego parku są po prostu czarujące, zwłaszcza jeśli ktoś przebywa tam w słoneczny dzień, albo w czasie zachodu słońca, wtedy efekty wizualne robią jeszcze większe wrażenie.
Pomimo że może kierunek Europy Północnej nie jest tak często wybierany przez Polaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to jednak warto wiedzieć, że są miejsca, które naprawdę są godne zainteresowania i warto przemyśleć wyjazd w takie miejsce, zwłaszcza, że koszty podobnego wyjazdu niejednokrotnie są bardziej przystępne, niż w przypadku wizyty w bardziej popularnych państwach Europy zachodniej, szczególnie w sezonie wakacyjno-urlopowym.
Przed wyprawą do Estonii dobrze jest uprzednio przygotować się do podobnego wyjazdu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, żeby można było ten kraj w jakimś sensie poznać jeszcze przed samym wyjazdem. Dobrze jest nauczyć się elementarnych zwrotów w lokalnym języku, jak choćby „dzień dobry”, „proszę”, „dziękuję”, „ile to kosztuje?”, rzecz jasna w większości krajów starego kontynentu znajomość języka angielskiego wystarcza do tego, aby z łatwością się porozumiewać, pomimo tego znajomość kilku podstawowych zwrotów będzie z pewnością ciekawą i miłą odmianą. Przed samym wyjazdem warto także zasięgnąć informacji jaka waluta obowiązuje w danym kraju. W przypadku, aby bez najmniejszych problemów można było przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.
Z pewnością w czasie pobytu w Estonii na szczególną uwagę zasługuje lokalna kuchnia, która również znana jest z lokalnych typowo tradycyjnych dań, które to są wyjątkowe i z pewnością mogą zasmakować wielu osobom, z tego powodu podczas pobytu warto odwiedzać tam dobre knajpy i restauracje. Wyjazd do Estonii będzie wspaniałym pomysłem dla osób szukających niecodziennych przeżyć, lubiących podążać swoimi drogami oraz ceniących sobie tradycyjną kuchnię.