9 marca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Od wielu lat ludzie dzielą się na tych, którzy kochają szum morza, słoną wodę, piasek oraz na takich, którzy najlepiej czują się na świeżym powietrzu, z butelką wody, plecakiem na plecach i w wygodnych butach. Wycieczki w góry niektórym kojarzą się ze zmęczeniem fizycznym, czasem psychicznym, z bolącymi nogami, długimi dniami, a krótkimi nocami. Może kiedyś tak było, ale teraz góry oferują nam znacznie więcej, niż maszerowanie cały dzień pod górę z ciężkim plecakiem. Obecnie to nie jest tylko chodzenie po dróżkach, które w większości wyglądają tak samo – powstało wiele nowych, ciekawszych szlaków, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

Są miejsca dla odważnych, wprawionych wędrowców, dla amatorów, a nawet dla rodzin z dziećmi. Poza tym kto powiedział, że po górach można tylko chodzić? Po górach można się też wspinać – profesjonalna wspinaczka z przewodnikiem mogłaby być świetnym pomysłem na spędzenie czasu inaczej niż do tej pory. To świetna przygoda dla osób lubiących wyzwania. Po takiej wyprawie na pewno nie będzie brakowało adrenaliny. Dla tych, którzy wciąż nie są przekonani – góry to nie tylko lasy i wysokie szczyty. Góry to też różnego rodzaju jaskinie, które skrywają bogate sekrety, to flora i fauna, którą można zobaczyć, gdy będzie się cierpliwym i bystrym. Jeśli absolutnie nie jest się w stanie iść na spacer w góry, to można skorzystać z innych atrakcji. W wielu miejscach można skorzystać z dobroci wód termalnych, które są znane ze swoich uzdrawiających, czasem ludzie mówią, że 'magicznych’ właściwości. W górach można spotkać ciekawe parki rozrywki, ponieważ ukształtowanie terenu jest na tyle urozmaicone, że atrakcji w takich miejscach jest o wiele więcej. Jeśli ktoś lubi pluskać się w wodzie śmiało może wybrać się do parku wodnego, które również są tam bardzo bogate i urozmaicone. Dla ludzi głodnych wiedzy jest wiele muzeów lub skansenów, które mogą zwiedzić.

Z tej okazji, dowiedzą się jak żyją oraz żyli górale, mogą zobaczyć wiele ciekawych wynalazków oraz przekonać się, że praca górali może być bardzo ciężka. Należy pamiętać, że wycieczki w góry są świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów lub pielęgnowania obecnych. Wycieczka integracyjna z klasą lub współpracownikami zawsze spotka się z aprobatą, nawet tych, którzy stronią od gór i wolą morze. Z większą grupą można urządzić ognisko z gitarą i śpiewem, można zorganizować przyjemny wieczorek w typowo góralskiej knajpie oraz zaprosić ich, aby umilali czas swoimi opowieściami i muzyką. Jest wiele kwater, które oferują nocleg, dlatego warto udać się na parę dni, aby w pełni móc zasmakować magii tego miejsca. Nie można zapomnieć o tamtejszych potrawach i przysmakach, które można uświadczyć tylko i wyłącznie w górach. Świeże powietrze, wspaniali ludzie, pyszne jedzenie – czego chcieć więcej? Góry to miejsce tak samo dla tych, którzy lubią się wyciszyć i uspokoić, jak i dla tych, którzy lubią gry, zabawy czy imprezy w towarzystwie. Taka podróż może być wspaniałą okazją do zacieśnienia więzi i poznania się bliżej.