9 marca 2019 Brak komentarzy admin Podróże , ,

Wycieczka nad morze jest idealnym sposobem na odpoczynek od codziennych obowiązków. Odwiedzając Międzyzdroje trzeba się nastawić na możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Charakterystyczną atrakcją turystyczną jest domek, który stoi na dachu. Znajduje się on nieopodal promenady stąd stosunkowo łatwo do niego trafić. Ciekawa konstrukcja domku nawiązuje do tradycji tamtejszego rejonu, ale najbardziej niezwykłe w budynku są pomieszczenia, w których meble i odpowiednie sprzęty przytwierdzone zostały do sufitu. Zwiedzający porusza się jednak po dachu, co dodaje niezwykłości konstrukcji. Kolejną interesującą budowlą, w której można spędzić czas wolny jest Amfiteatr, który zlokalizowany jest niedaleko domku na dachu. W lecie organizuje się tu wiele imprez, na które warto się wybrać.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, z których słyną Międzyzdroje, jest Promenada Gwiazd, na której znajdują się odciski dłoni znanych artystów i gwiazd. Jeśli lubisz figury woskowe, to nie musisz się już udawać do Londynu, bo ich muzeum znajdziesz w Międzyzdrojach. Blisko 100 precyzyjnie wykonanych postaci sławnych osobistości czeka właśnie na Ciebie. Poza nacieszeniem oka, będziesz mógł zrobić sobie zdjęcie z ulubioną figurą. Jeżeli natomiast lubisz przyrodę i interesujesz się biologią, to idealnym pomysłem będzie odwiedzenie Muzeum Przyrodniczego, w którym możesz znaleźć morskie stworzenia, ale i małe i duże ssaki. Ponadto muzeum zostało przyozdobione działami sztuki, takimi jak obrazy i rzeźby. Wjeżdżając do miasta warto zahaczyć o Park Miniatur, w którym umieszczono miniatury charakterystycznych zabytków znajdujących się w państwach zlokalizowanych nad morzem Bałtyckim. Bilety wstępu nie należą do najdroższych, a odwiedzenie tego miejsca może sprawić uciechę nie tylko Tobie, ale i dzieciom.

Wycieczka zielonym szlakiem prowadzącym z Międzyzdrojów zaprowadzi Cię z kolei do zajmującej powierzchnię około 28 ha Zagrody Pokazowej Żubrów, w której podziwiać można te okazałe ssaki. Tarasy widokowe znajdują się tuż za ogrodzeniem, dodatkowo na terenie zagrody umieszczone zostały stoły, ławki, toalety i wiata, pod którą można usiąść i odpocząć. Jeśli zamierzasz spędzać swój czas wolny w towarzystwie dzieci, to rozważ udanie się do Oceanarium, gdzie będziesz miał możliwość zapoznania się z fauną morską z całego świata. Dodatkowo wrażenie na Twojej pociesze zrobi Planetarium, jeden z nowocześniejszych obiektów poruszających tematykę kosmosu w Polsce. Na koniec możesz się udać do Muzeum Muszli i Minerałów, żeby pooglądać niezwykłe kamienie.
Jeżeli wybrałeś Międzyzdroje na miejsce docelowe Twojego urlopu, to warto wcześniej zaplanować wycieczkę. Miasto to oferuje wiele możliwości, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czas wolny można tutaj spędzać zarówno aktywnie jak i biernie. Piękne widoki i czyste powietrze gwarantują dobre samopoczucie. Warto rozważyć wyjazd to tego miejsca w zimie. Ceny zakwaterowania są znacznie niższe, a ponadto nie natrafisz na tłumy odpoczywających.